Chłopy

Jesteś tutaj:

Miejscowość Chłopy położona jest w odległości 6 km od Mielna, 1 km od Sarbinowa oraz 5 km od Gąsek, gdzie znajduje się latarnia morska z pięknym widokiem na okolice. Ok. 20 m od działki przebiega międzynarodowy szlak rowerowy R10 wzdłuż polskiego wybrzeża.

W lecie Chłopy zamieniają się w atrakcyjne letnisko. Odnajdziesz tutaj szerokie plaże, niezatłoczone nawet w szczycie sezonu. Lasy sosnowe i świerkowe oraz nadmorski mikroklimat stwarzają wspaniałe warunki do wypoczynku. W Chłopach przygotowana jest niedroga, dobra baza noclegowa i gastronomiczna.

Chłopy zapraszają nad Morze Bałtyckie!

Turystyczne atrakcje w Chłopach:

  • Plaża w Chłopach jest czysta, szeroka i piaszczysta, zachęca odwiedzających ją turystów do kąpieli morskich i słonecznych. Przy plaży znajduje się pas wydm otoczony sosnowym lasem.
  • Molo – dodatkową atrakcją dla turystów jest nowo otwarte długie molo.
  • Przystań rybacka – nie ma tu portu na rzece, więc przystań jest położona przy plaży, w centrum miejscowości. Na plaży stoją barwne łodzie rybackie, które są często odwiedzane przez letników pragnących zjeść rybę prosto z morza – w smażalniach przy plaży można zjeść świeżo złowioną, smażoną lub wędzoną rybę.
  • Zabytkowa miejscowość – Chłopy jako cała miejscowość wpisana jest do rejestru zabytków ze względu na zachowany tutaj stary układ zabudowy oraz wiele zabytkowych chałup szachulcowych. Układ urbanistyczny Chłopów składa się z siedmiu ulic, przy których stoją zabytkowe domy.
  • Stowarzyszenie 16-ty Południk – stowarzyszenie to ma na celu rozsławić wieś Chłopy oraz przyczynić się do jej rozwoju. Organizuje wiele imprez dla turystów i miejscowych, przybliżających dawne zwyczaje rybackie, codzienne życie rybaków i tutejszą kuchnię. Cykliczne imprezy organizowane przez stowarzyszenie to: Dzień Ryby, Święto Morza czy Święto Latawca.

Nasze domki

ul. Kapitańska 80, Chłopy
Mielno, 76-034 , Polska

Wyznacz trasę